proti - to be online
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 22.02.2021

„W zeszłym roku się rozwiodłem. Była żona wróciła do nazwiska panieńskiego i od kilku miesięcy naciska na mnie, abym wyraził zgodę na zmianę nazwiska naszego syna. Nie wyrażam na to zgody, pragnę, aby syn nadal nosił moje nazwisko. Czy istnieje możliwość, aby była żona zmieniła nazwisko dziecka bez mojej zgody?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 08.06.2020

„Mój mąż sprawując opiekę nad naszym synem dopuścił się względem niego przemocy fizycznej. Zdarzenie to zgłosiłam na Policję i chciałabym reprezentować syna zarówno przed sądem jak i prokuraturą, czy mam taką możliwość?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 12.11.2018
„W wakacje chciałem wyjechać z synem za granicę, ale była żona się nie zgodziła. Teraz planujemy wspólny wyjazd na zbliżające się ferie zimowe, ale była ponownie się na to nie godzi. Czy potrzebuje jej zgody? Co powinienem zrobić, aby tę zgodę uzyskać?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 05.11.2018
„Z byłą żoną pozostaje w dość nieprzyjemnych relacjach, co niestety przekłada się na moje kontakty z dzieckiem. I tak np. prośba o wyrażenie zgody na wyrobienie dowodu osobistego dla syna, abym mógł z nim wyjechać na dłuższy weekend za granicę spotkała się z odmową. Czy w takiej sytuacji mogę wyrobić dowód osobisty dla dziecka bez zgody byłej żony?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 29.10.2018
„Rok temu rozstałam się z ojcem mojego dziecka. W te wakacje chciałam wyjechać z synem za granicę, ale nie mogłam ponieważ syn nie posiada paszportu, a wyrobienie go nie było możliwe, gdyż były partner nie wyraził na to zgody. Czy jego zgoda jest niezbędna? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?”
[ . . . ]
    4                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 25.12.2017
„Mam czternastoletniego syna, w stosunku do którego ojcostwo nie zostało ustalone. Obecnie szykuje się do ślubu z mężczyzną, który nie jest ojcem mojego dziecka i którego nazwisko chciałabym przyjąć. Czy mój syn również może nosić nazwisko mojego przyszłego męża?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 18.12.2017
„Jestem w szóstym miesiącu ciąży z mężczyzną, który nie jest moim mężem. Ponieważ nie układało nam się postanowiliśmy się rozstać. Obecnie mój były partner pozostaje w nowym związku i nie wykazuje zainteresowania naszym przyszłym dzieckiem. Chciałabym się dowiedzieć jakie nazwisko będzie nosić nasze wspólne dziecko? Czy będzie to nazwisko moje czy partnera?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 11.12.2017
„Wraz z żoną oczekujemy przyjścia na świat naszego pierwszego dziecka. Żona pozostała przy nazwisku panieńskim, a zatem nie posiadamy jednakowego nazwiska. Chciałbym się dowiedzieć jakie nazwisko będzie nosić nasze wspólne dziecko?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 04.12.2017
„Rozwiodłem się z żoną dwa lata temu i od tego momentu nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia w zakresie spraw dotyczących naszego syna. Nie jesteśmy zgodni ani co do wyboru szkoły ani co do wyboru zajęć pozaszkolnych. Uważam, że była żona nie kieruje się dobrem dziecka, a jedynie chce zrobić mi na złość. Co w takiej sytuacji mogę zrobić, aby zapewnić dziecku dobre wykształcenie?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
?>