proti - to be online
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 14.06.2021

"Jestem po rozwodzie i kolejny krok jaki chciałabym podjąć, aby zerwać wszelkie więzi z byłym mężem to złożenie wniosku o podział majątku wspólnego, jednak mam problem z ustaleniem składników tego majątku. W trakcie małżeństwa w związku z prowadzoną przez mnie działalnością gospodarczą wzięłam w leasing samochód, który spłacałam samodzielnie, zaś wykupiłam go po jego rozwiązaniu. Czy w związku z powyższym samochód stanowi moją własność czy stanowi on jeden ze składników naszego majątku wspólnego?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 24.05.2021

"Jestem po rozwodzie dwa lata. Do tej pory ani ja ani była żona nie złożyliśmy do sądu wniosku o podział majątku wspólnego, dowiedziałem się jednak, że z takim zamiarem nosi się nasz wierzyciel. Czy ma on do tego prawo?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 29.03.2021

"Chciałabym złożyć wniosek o zawezwanie byłego męża do próby ugodowej dot. podziału majątku, obawiam się tylko czy taka ugoda jest tak samo ważna jak postanowienie sądu? Czy ugoda może zostać uznana za niedopuszczalną lub można się w przyszłości od niej uchylić w jakiś sposób?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 15.03.2021

"Posiadamy z byłym mężem wspólne mieszkanie, które należy podzielić. Niestety na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie co do podziału się porozumieć w związku z czym zastanawiam się nad złożeniem wniosku o podział majątku wspólnego, ale boje się tego, że utkniemy w sądzie na długie lata. Czy istnieje możliwość podjęcia wcześniej jakiejś próby zawarcia porozumienia, dogadania się?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 04.11.2019

„Postanowiłam rozstać się z mężem i złożyć pozew o rozwód. Nim to jednak zrobię zastanawiam się czy mogę od razu złożyć wniosek o podział majątku wspólnego czy muszę z tym zaczekać? Posiadamy mieszkanie oraz dwa samochody i zależy mi na czasie.”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 28.10.2019

„Jestem po rozwodzie, który kosztował mnie dużo nerwów i stresu. Nadszedł czas, aby podzielić majątek, który zgromadziliśmy wraz z żoną w trakcie trwania małżeństwa, ale nie mam siły znowu się sądzić. Czy możemy się z żoną dogadać i zawrzeć umowę dotyczącą podziału majątku wspólnego?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 21.10.2019

„Odkąd wyszłam za mąż w moim małżeństwie funkcjonuje wspólność majątkowa. Zastanawiam się nad zmianą tego ustroju i chciałabym dowiedzieć się kiedy ustaje wspólność majątkowa, jakie mogą być tego przyczyny?

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 14.10.2019

„Niedługo wychodzę za mąż i chciałabym dowiedzieć się w jaki sposób ulegnie zmianie moja sytuacja materialna, na czym polega dokładnie wspólność majątkowa i czy w przypadku ewentualnych problemów finansowych jest możliwość dokonania podziału majątku?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
?>