proti - to be online
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 14.06.2021

"Jestem po rozwodzie i kolejny krok jaki chciałabym podjąć, aby zerwać wszelkie więzi z byłym mężem to złożenie wniosku o podział majątku wspólnego, jednak mam problem z ustaleniem składników tego majątku. W trakcie małżeństwa w związku z prowadzoną przez mnie działalnością gospodarczą wzięłam w leasing samochód, który spłacałam samodzielnie, zaś wykupiłam go po jego rozwiązaniu. Czy w związku z powyższym samochód stanowi moją własność czy stanowi on jeden ze składników naszego majątku wspólnego?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 24.05.2021

"Jestem po rozwodzie dwa lata. Do tej pory ani ja ani była żona nie złożyliśmy do sądu wniosku o podział majątku wspólnego, dowiedziałem się jednak, że z takim zamiarem nosi się nasz wierzyciel. Czy ma on do tego prawo?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 19.04.2021

"Chciałabym złożyć wniosek o podział majątku wspólnego, ale nie wiem, który sąd jest właściwy. Czy powinnam złożyć wniosek do sądu rejonowego czy do sądu okręgowego?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 29.03.2021

"Chciałabym złożyć wniosek o zawezwanie byłego męża do próby ugodowej dot. podziału majątku, obawiam się tylko czy taka ugoda jest tak samo ważna jak postanowienie sądu? Czy ugoda może zostać uznana za niedopuszczalną lub można się w przyszłości od niej uchylić w jakiś sposób?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 15.03.2021

"Posiadamy z byłym mężem wspólne mieszkanie, które należy podzielić. Niestety na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie co do podziału się porozumieć w związku z czym zastanawiam się nad złożeniem wniosku o podział majątku wspólnego, ale boje się tego, że utkniemy w sądzie na długie lata. Czy istnieje możliwość podjęcia wcześniej jakiejś próby zawarcia porozumienia, dogadania się?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 22.02.2021

„W zeszłym roku się rozwiodłem. Była żona wróciła do nazwiska panieńskiego i od kilku miesięcy naciska na mnie, abym wyraził zgodę na zmianę nazwiska naszego syna. Nie wyrażam na to zgody, pragnę, aby syn nadal nosił moje nazwisko. Czy istnieje możliwość, aby była żona zmieniła nazwisko dziecka bez mojej zgody?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Mediacje , data dodania: 16.11.2020
„Trzy miesiące temu złożyłem pozew o rozwód, jesteśmy już po pierwszej rozprawie i sąd zaproponował podjęcie mediacji. Nie wiem czy chce uczestniczyć w mediacji, gdyż jestem zdecydowany na rozwód. Czy powinienem wziąć w niej udział, jak w ogóle wygląda taka mediacja i ile ona trwa? Jakie będą skutki jeśli nie wyrażę zgody na uczestniczenie w tej mediacji?” [ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Mediacje , data dodania: 21.09.2020

„Razem z mężem wyraziliśmy zgodę na udział w mediacji, jednakże zakończyła się ona fiaskiem. W czasie mediacji mąż przyznał się do romansu, zgodził się na płacenie alimentów w kwocie przeze mnie żądanej w zamian za co ja miałam odstąpić od orzekania o jego winie. Nie zgodziłam się na tą propozycję, ponieważ zranił mnie i uważam, że sąd powinien orzec, że to on jest winny rozpadu naszego małżeństwa. Czy mogę na rozprawie wskazać, że mąż podczas mediacji przyznał się do zdrady?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Mediacje , data dodania: 31.08.2020

„Na ostatniej rozprawie sąd zaproponował abyśmy z żoną skorzystali z mediacji celem dogadania się w kwestiach związanych z naszym synem. Myślę, że to bardzo dobry pomysł, obawiam się tylko czy na takie mediacje mnie stać. Proszę o odpowiedź czy mediacje są płatne, a jeśli tak to kto ponosi koszty mediacji?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Mediacje , data dodania: 20.07.2020

„Trzy miesiące temu złożyłem pozew o rozwód, jesteśmy już po pierwszej rozprawie i sąd zaproponował podjęcie mediacji. Nie wiem czy chce uczestniczyć w mediacji, gdyż jestem zdecydowany na rozwód. Czy powinienem wziąć w niej udział, na czym ona polega i ile trwa? Jakie będą skutki jeśli nie wyrażę zgody na uczestniczenie w tej mediacji?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
...
9
?>