proti - to be online
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 18.05.2020

„Moja była partnerka złożyła pozew o ustalenie ojcostwa i twierdzi, że jestem ojcem jej dziecka. Mam poważne wątpliwości, ponieważ wiem, że moja eks mnie zdradzała. Czy sąd może mnie zobowiązać do poddania się badaniom DNA? Czy mogę odmówić?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 21.01.2019

„Miesiąc temu dowiedziałem się, że mam dorosłego już syna. Informacja ta mną wstrząsnęła, niemniej jednak bardzo się cieszę, że mam dziecko i chciałbym uznać ojcostwo. Czy mogę tego dokonać czy jest już na to za późno?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 14.01.2019
„Dowiedziałem się, że jest ojcem dziecka mojej byłej partnerki. Nie wiem jakie powinienem teraz podjąć kroki prawne. Czy powinienem uznać ojcostwo czy je ustalić. Czy to jest jedno i to samo?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 19.11.2018

„Wiem, że nie jestem ojcem dziecka, które urodziła moja żona. Długo zwlekałam z wszczęciem postępowania o zaprzeczenie ojcostwa, ponieważ musiałem potwierdzić swoje wątpliwości, a nie wiedziałem, że jestem ograniczony jakimiś terminem. Teraz obawiam się, że jest już za późno na złożenie pozwu. Czy mogę podjąć jakieś kroki prawne?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 01.10.2018
„Sześć miesięcy temu złożyłam pozew o rozwód, ale sprawa się jeszcze nie zakończyła. Obecnie jestem w ciąży, ale ojcem dziecka nie jest mój mąż. Czy mogę złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa czy uprawnionym jest tylko mąż?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 17.09.2018
„Dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży z innym mężczyzną. Nie chce pozostawać z nią dłużej w związku małżeńskim i nie chce wychowywać dziecka, które nie jest moje. Czy mogę złożyć już pozew o zaprzeczenie ojcostwa czy muszę zaczekać, aż urodzi się dziecko?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 10.09.2018

„Moja sytuacja jest bardzo skomplikowana, ponieważ dwa miesiące temu wyszłam za mąż i właśnie urodziłam dziecko, a od rozwodu z byłym mężem minęło nie całe pół roku. Wiem, że ojcem dziecka jest obecny mąż, gdyż pozostawałam z nim w związku w trakcie trwania sprawy rozwodowej, ale nie wiem jak ta sytuacja jest postrzegana z punktu widzenia prawa?”


[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 03.09.2018
„Jestem w trakcie sprawy o rozwód, a moja żona właśnie urodziła dziecko. Wiem, że nie ja jestem ojcem tego dziecka, ponieważ nasze pożycie ustało ponad rok temu, a żona pozostaje w związku z innym mężczyzną. Co w takiej sytuacji powinien zrobić? Jak skutecznie zaprzeczyć ojcostwa?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
?>