proti - to be online
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 19.04.2021

"Chciałabym złożyć wniosek o podział majątku wspólnego, ale nie wiem, który sąd jest właściwy. Czy powinnam złożyć wniosek do sądu rejonowego czy do sądu okręgowego?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 15.10.2018
„Obecnie jestem w trakcie sprawy o rozwód, a moja żona kilka tygodni temu urodziła dziecko. Wiem, że nie ja jestem ojcem tego dziecka, ponieważ nasze pożycie ustało ponad rok temu, a żona pozostaje w związku z innym mężczyzną. Chciałbym złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa, ale nie wiem do jakiego sądu?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 23.07.2018

„W wyroku rozwodowym zostały zasądzone alimenty na rzecz syna. Od tego czasu minęły trzy lata, syn poszedł do szkoły, uczęszcza na korepetycje i zajęcia sportowe. Koszty jego utrzymania wzrosły, w związku z czym chciałabym złożyć pozew o ich podwyższenie, ale były mąż przeprowadził się do innego miasta i nie wiem do którego sądu powinnam złożyć pozew o alimenty?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 28.05.2018
„Chciałabym złożyć pozew o ustanowienie rozdzielności majątkowej, ale nie wiem który sąd jest właściwy. Czy pozew powinnam złożyć do sądu rejonowego czy do sądu okręgowego?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 05.02.2018
„Chciałbym złożyć pozew o rozwód, ale nie wiem do którego sądu, gdyż związek małżeński zawarłem w Olsztynie, a po ślubie przeprowadziliśmy się z żoną do Warszawy. Z uwagi na problemy małżeńskie małżonka postanowiła wrócić do rodzinnego miasta Olsztyna, pozostawiając mnie samego w Warszawie. Gdzie powinienem złożyć pozew o rozwód i który sąd jest sądem właściwym – rejonowy czy okręgowy?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
?>