proti - to be online
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Mediacje , data dodania: 16.11.2020
„Trzy miesiące temu złożyłem pozew o rozwód, jesteśmy już po pierwszej rozprawie i sąd zaproponował podjęcie mediacji. Nie wiem czy chce uczestniczyć w mediacji, gdyż jestem zdecydowany na rozwód. Czy powinienem wziąć w niej udział, jak w ogóle wygląda taka mediacja i ile ona trwa? Jakie będą skutki jeśli nie wyrażę zgody na uczestniczenie w tej mediacji?” [ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Mediacje , data dodania: 21.09.2020

„Razem z mężem wyraziliśmy zgodę na udział w mediacji, jednakże zakończyła się ona fiaskiem. W czasie mediacji mąż przyznał się do romansu, zgodził się na płacenie alimentów w kwocie przeze mnie żądanej w zamian za co ja miałam odstąpić od orzekania o jego winie. Nie zgodziłam się na tą propozycję, ponieważ zranił mnie i uważam, że sąd powinien orzec, że to on jest winny rozpadu naszego małżeństwa. Czy mogę na rozprawie wskazać, że mąż podczas mediacji przyznał się do zdrady?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Mediacje , data dodania: 31.08.2020

„Na ostatniej rozprawie sąd zaproponował abyśmy z żoną skorzystali z mediacji celem dogadania się w kwestiach związanych z naszym synem. Myślę, że to bardzo dobry pomysł, obawiam się tylko czy na takie mediacje mnie stać. Proszę o odpowiedź czy mediacje są płatne, a jeśli tak to kto ponosi koszty mediacji?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Mediacje , data dodania: 20.07.2020

„Trzy miesiące temu złożyłem pozew o rozwód, jesteśmy już po pierwszej rozprawie i sąd zaproponował podjęcie mediacji. Nie wiem czy chce uczestniczyć w mediacji, gdyż jestem zdecydowany na rozwód. Czy powinienem wziąć w niej udział, na czym ona polega i ile trwa? Jakie będą skutki jeśli nie wyrażę zgody na uczestniczenie w tej mediacji?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Rozwód , data dodania: 06.07.2020

„Dwa lata temu mój mąż podjął pracę w miejscowości oddalonej 350 km od naszego miejsca zamieszkania. Mąż z czasem coraz rzadziej przyjeżdżał do domu, aż w ogóle zaprzestał powrotów, prawdopodobnie poznał kogoś. Nasze drogi się rozeszły, a uczucie wygasło. Nie chce dłużej pozostawać w tym fikcyjnym związku, chce się rozwieść, ale nie znam adresu męża, nie mam nawet jego aktualnego numeru telefonu. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Rozwód , data dodania: 22.06.2020

„Dwa miesiące temu złożyłam pozew o rozwód, jednak dziś nie wiem czy się nie pośpieszyłam. Mamy dwoje dzieci, zaczęliśmy uczęszczać na terapię, która pozytywnie rokuje. Chciałabym dać jeszcze naszemu małżeństwu szansę, czy mogę w takiej sytuacji cofnąć pozew o rozwód?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 08.06.2020

„Mój mąż sprawując opiekę nad naszym synem dopuścił się względem niego przemocy fizycznej. Zdarzenie to zgłosiłam na Policję i chciałabym reprezentować syna zarówno przed sądem jak i prokuraturą, czy mam taką możliwość?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 18.05.2020

„Moja była partnerka złożyła pozew o ustalenie ojcostwa i twierdzi, że jestem ojcem jej dziecka. Mam poważne wątpliwości, ponieważ wiem, że moja eks mnie zdradzała. Czy sąd może mnie zobowiązać do poddania się badaniom DNA? Czy mogę odmówić?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Koronawirus , data dodania: 05.05.2020

„Od dłuższego czasu borykam się z myślą o zakończeniu małżeństwa. Nie jestem szczęśliwa, nasze drogi rozeszły się dawno temu i mimo tego, że mieszkamy razem to żyjemy oddzielnie. Teraz nasze życie stało się jeszcze trudniejsze, ponieważ zalecane jest pozostawanie w domu i musimy chcąc nie chcąc znosić siebie nawzajem. Czy mogę wystąpić z pozew o rozwód już teraz czy powinnam zaczekać, aż pandemia minie?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Koronawirus , data dodania: 21.04.2020

„Od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa i zamknięcia placówek edukacyjnych moja była żona zabrania mi realizowania kontaktów z synem, które zostały uregulowane postanowieniem sądu. Była żona tłumaczy to tym, że jest zakaz wychodzenia z domu i dziecko nie powinno być narażone na kontakt z innymi osobami. Chciałbym podkreślić, że od miesiąca pracuje zdalnie i nie mam kontaktu z osobami trzecimi zatem uważam, że syn byłby ze mną bezpieczny. Czy działania byłej żony są zgodne z prawem? Czy może na czas pandemii zabronić mi kontaktów z synem?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
...
9