proti - to be online
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Rozwód , data dodania: 06.07.2020

„Dwa lata temu mój mąż podjął pracę w miejscowości oddalonej 350 km od naszego miejsca zamieszkania. Mąż z czasem coraz rzadziej przyjeżdżał do domu, aż w ogóle zaprzestał powrotów, prawdopodobnie poznał kogoś. Nasze drogi się rozeszły, a uczucie wygasło. Nie chce dłużej pozostawać w tym fikcyjnym związku, chce się rozwieść, ale nie znam adresu męża, nie mam nawet jego aktualnego numeru telefonu. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Rozwód , data dodania: 22.06.2020

„Dwa miesiące temu złożyłam pozew o rozwód, jednak dziś nie wiem czy się nie pośpieszyłam. Mamy dwoje dzieci, zaczęliśmy uczęszczać na terapię, która pozytywnie rokuje. Chciałabym dać jeszcze naszemu małżeństwu szansę, czy mogę w takiej sytuacji cofnąć pozew o rozwód?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 08.06.2020

„Mój mąż sprawując opiekę nad naszym synem dopuścił się względem niego przemocy fizycznej. Zdarzenie to zgłosiłam na Policję i chciałabym reprezentować syna zarówno przed sądem jak i prokuraturą, czy mam taką możliwość?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 18.05.2020

„Moja była partnerka złożyła pozew o ustalenie ojcostwa i twierdzi, że jestem ojcem jej dziecka. Mam poważne wątpliwości, ponieważ wiem, że moja eks mnie zdradzała. Czy sąd może mnie zobowiązać do poddania się badaniom DNA? Czy mogę odmówić?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Koronawirus , data dodania: 05.05.2020

„Od dłuższego czasu borykam się z myślą o zakończeniu małżeństwa. Nie jestem szczęśliwa, nasze drogi rozeszły się dawno temu i mimo tego, że mieszkamy razem to żyjemy oddzielnie. Teraz nasze życie stało się jeszcze trudniejsze, ponieważ zalecane jest pozostawanie w domu i musimy chcąc nie chcąc znosić siebie nawzajem. Czy mogę wystąpić z pozew o rozwód już teraz czy powinnam zaczekać, aż pandemia minie?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Koronawirus , data dodania: 21.04.2020

„Od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa i zamknięcia placówek edukacyjnych moja była żona zabrania mi realizowania kontaktów z synem, które zostały uregulowane postanowieniem sądu. Była żona tłumaczy to tym, że jest zakaz wychodzenia z domu i dziecko nie powinno być narażone na kontakt z innymi osobami. Chciałbym podkreślić, że od miesiąca pracuje zdalnie i nie mam kontaktu z osobami trzecimi zatem uważam, że syn byłby ze mną bezpieczny. Czy działania byłej żony są zgodne z prawem? Czy może na czas pandemii zabronić mi kontaktów z synem?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Koronawirus , data dodania: 14.04.2020

„Z powodu pandemii koronawirusa mój syn zgodnie z decyzją rządu od 12 marca nie uczęszcza do przedszkola. Za marzec ponieśliśmy z żoną opłaty, jednak w tym miesiącu nie stać nas na czesne, gdyż oboje utraciliśmy płynność finansową i znajdujemy się w ciężkiej sytuacji. Czy jesteśmy zobowiązani opłacać czesne skoro placówka jest zamknięta?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Koronawirus , data dodania: 06.04.2020

„Z powodu koronawirusa moje dochody znacznie spadły i obawiam się, że mogę być zmuszony do zawieszenia, a może nawet zamknięcia prowadzonej działalności gospodarczej. Czy w takiej sytuacji mogę domagać się obniżenia alimentów?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Władza rodzicielska , data dodania: 10.02.2020

„Żyjemy z żoną od kilku miesięcy w rozłączeniu. Dzieci mieszkają z matką, a mi przysługuje pełna władza rodzicielska. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest zakres tej władzy, jakie mam obowiązki a jakie prawa jako rodzic względem moich dzieci?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Władza rodzicielska , data dodania: 03.02.2020

„Mam ośmioletnią córkę, która po rozstaniu z moją byłą partnerką mieszka z matką. Przysługuje mi pełnia władzy rodzicielskiej i chciałbym się dowiedzieć czy trwać ona będzie, aż do ukończenia przez dziecko pełnoletności czy może z jakichś przyczyn ustać wcześniej?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
...
9
?>