proti - to be online
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 28.05.2018
„Chciałabym złożyć pozew o ustanowienie rozdzielności majątkowej, ale nie wiem który sąd jest właściwy. Czy pozew powinnam złożyć do sądu rejonowego czy do sądu okręgowego?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozdzielność majątkowa , data dodania: 21.05.2018
„Mój mąż rok temu bez mojej wiedzy i zgody zaciągnął pożyczkę, której nie spłacił i o której zwrot ubiega się dziś pożyczkodawca. Odsetki naliczane są wysokie i nie stać mnie na to, aby spłacić jego dług. Czy wierzyciel męża może żądać zaspokojenia swojego roszczenia z naszego majątku wspólnego?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozdzielność majątkowa , data dodania: 14.05.2018
„Mój mąż od kilku miesięcy boryka się z problemami finansowymi i jeden z jego wierzycieli zagroził, iż jeśli nie dokona spłaty zadłużenia w określonym terminie to złoży pozew do sądu o ustanowienie rozdzielności majątkowej, a następnie wniosek o podział majątku. Czy wierzyciel męża ma do tego prawo?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozdzielność majątkowa , data dodania: 07.05.2018
„Chciałbym złożyć pozew o ustanowienie rozdzielności majątkowej, ale nie wiem jaką datę powinienem wskazać w złożonym pozwie. Zależy mi na tym, aby Sąd orzekł datę wsteczną, gdyż od sześciu miesięcy mieszkamy oddzielnie i nie prowadzimy wspólnego gospodarstwa domowego. Czy jest to możliwe?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozdzielność majątkowa , data dodania: 30.04.2018
„Mój mąż jest nałogowym hazardzistą, który nie tylko trwoni nasze wspólne środki pieniężne, ale zaczął również zaciągać pożyczki u nieznanych mi osób. Boję się, że pozostaniemy wraz z synem bez środków do życia. Czy uzależnienie męża uzasadnia żądanie ustanowienia rozdzielności majątkowej przez sąd?” [ . . . ]
    1                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozdzielność majątkowa , data dodania: 23.04.2018
„Miesiąc temu zauważyłam, że ze wspólnego konta zniknęły nasze oszczędności. Na pytanie co się z nimi stało mąż się zdenerwował i odpowiedział, że je zainwestował lecz nie wyjaśnił w co dokładnie. Sytuacja ta powtarza się już po raz trzeci i pieniądze nigdy na konto nie wracają. Mamy małoletnie dziecko, kredyt i zobowiązania, których nie jesteśmy w stanie spłacić. Chciałabym sama dysponować swoim wynagrodzeniem za pracę, ale mąż nie wyraża zgody na ustanowienie rozdzielności majątkowej w drodze umowy czy istnieje inny sposób?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozdzielność majątkowa , data dodania: 09.04.2018

„Jestem kilka miesięcy po ślubie i już zaniepokoił mnie fakt, iż moja żona ma problemy finansowe, w tym kilka długów. Chciałbym się zabezpieczyć i ustanowić rozdzielność majątkową. W jaki sposób mogę to zrobić?”


[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 19.03.2018
„Rozstałem się z byłą żoną w atmosferze konfliktu i nie chcę, aby nosiła ona moje nazwisko. Zwróciłem się do niej z prośbą o to, aby zmieniła nazwisko i powróciła do nazwiska panieńskiego, jednakże nie wyraziła na to zgody. Czy mogę ją zmusić do zmiany nazwiska?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 12.03.2018
„Od kilku miesięcy pomiędzy mną a małżonkiem toczy się sprawa o rozwód. Chciałabym, aby zakończyła się jak najszybciej i abym mogła wrócić do mojego nazwiska panieńskiego. Kiedy mogę zmienić nazwisko i gdzie powinnam dokonać wszelkich formalności?”
[ . . . ]
    2                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 05.03.2018
„W zeszłym tygodniu otrzymałem pozew o rozwód i zostałem zobowiązany przez sąd do złożenia odpowiedzi na pozew w terminie 14 dni. Obecnie przebywam za granicą i mam realne obawy czy zdążę zebrać odpowiedni materiał dowodowy, a następnie sporządzić i wysłać pismo. Jakie są konsekwencje nie dotrzymania w/w terminu?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
|
1
...
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|