proti - to be online
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 26.02.2018
„Żona poinformowała mnie, że złożyła pozew o rozwód. Co prawda, nie otrzymałem jeszcze żadnego pisma z sądu, ale chciałbym się przygotować na to co mnie czeka i dowiedzieć się w jakim terminie powinienem złożyć odpowiedź na pozew?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 19.02.2018
„Żona poinformowała mnie, że złożyła pozew o rozwód. Co prawda, nie otrzymałem jeszcze żadnego pisma z sądu, ale chciałbym się przygotować na to co mnie czeka i dowiedzieć się co powinna zawierać odpowiedź na pozew w sprawie o rozwód?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Nieznane miejsce pobytu pozwanego , data dodania: 12.02.2018
„Mój były mąż od ponad 2 lat nie płaci alimentów na córkę, nie kontaktuje się z nią, nie dzwoni ani na święta ani na urodziny. Zamierzam złożyć wniosek o pozbawienie go władzy rodzicielskiej, jednakże nie znam jego adresu i nie wiem, gdzie obecnie przebywa. Czy mimo to, mogę złożyć taki wniosek?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 05.02.2018
„Chciałbym złożyć pozew o rozwód, ale nie wiem do którego sądu, gdyż związek małżeński zawarłem w Olsztynie, a po ślubie przeprowadziliśmy się z żoną do Warszawy. Z uwagi na problemy małżeńskie małżonka postanowiła wrócić do rodzinnego miasta Olsztyna, pozostawiając mnie samego w Warszawie. Gdzie powinienem złożyć pozew o rozwód i który sąd jest sądem właściwym – rejonowy czy okręgowy?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 29.01.2018
„Ponieważ od kilku miesięcy nieustannie kłócę się z mężem, postanowiłam wystąpić o rozwód. Nie wiem jednak od czego zacząć. Chciałabym dowiedzieć się co powinien zawierać pozew o rozwód i gdzie należy go złożyć?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kurator , data dodania: 22.01.2018
„Sąd opiekuńczy ustanowił nadzór kuratora sądowego nad moim kontaktami z synem. Czym różni się nadzór kuratora od udziału kuratora w kontaktach z dzieckiem? Jak taki nadzór wygląda i co ma na celu?”
[ . . . ]
    2                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kurator , data dodania: 15.01.2018
„Chciałbym złożyć wniosek o ustalenie moich kontaktów z synem w obecności kuratora sądowego, ale dowiedziałem się od znajomego, że udział kuratora jest płatny. Chciałbym dowiedzieć się ile kosztuje udział kuratora w kontaktach z dzieckiem i kto za to płaci?”
[ . . . ]
    4                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kurator , data dodania: 08.01.2018
„Moja była żona złożyła wniosek o ustalenie moich kontaktów z synem w obecności kuratora sądowego w co drugą sobotę i niedzielę w godz. od 12.00 do 16.00. Chciałbym dowiedzieć się w jakich sytuacjach ustanawiany jest udział kuratora w kontaktach z dzieckiem, jak on wygląda i jakie są obowiązki kuratora?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kurator , data dodania: 01.01.2018
„Złożyłam do sądu pozew o ustalenie ojcostwa po czym dowiedziałam się, że ojciec dziecka zmarł. Od znajomej usłyszałam, że w takiej sytuacji sąd ustanawia kuratora dla nieżyjącego domniemanego ojca pozwanego. Chciałabym dowiedzieć się czy rzeczywiście jest taka procedura i na czym dokładnie polega kuratela?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 25.12.2017
„Mam czternastoletniego syna, w stosunku do którego ojcostwo nie zostało ustalone. Obecnie szykuje się do ślubu z mężczyzną, który nie jest ojcem mojego dziecka i którego nazwisko chciałabym przyjąć. Czy mój syn również może nosić nazwisko mojego przyszłego męża?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
|
1
...
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|