proti - to be online
autor: Marta Łubik , kategoria: Kurator , data dodania: 15.01.2018
„Chciałbym złożyć wniosek o ustalenie moich kontaktów z synem w obecności kuratora sądowego, ale dowiedziałem się od znajomego, że udział kuratora jest płatny. Chciałbym dowiedzieć się ile kosztuje udział kuratora w kontaktach z dzieckiem i kto za to płaci?”
[ . . . ]
    4                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kurator , data dodania: 08.01.2018
„Moja była żona złożyła wniosek o ustalenie moich kontaktów z synem w obecności kuratora sądowego w co drugą sobotę i niedzielę w godz. od 12.00 do 16.00. Chciałbym dowiedzieć się w jakich sytuacjach ustanawiany jest udział kuratora w kontaktach z dzieckiem, jak on wygląda i jakie są obowiązki kuratora?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kurator , data dodania: 01.01.2018
„Złożyłam do sądu pozew o ustalenie ojcostwa po czym dowiedziałam się, że ojciec dziecka zmarł. Od znajomej usłyszałam, że w takiej sytuacji sąd ustanawia kuratora dla nieżyjącego domniemanego ojca pozwanego. Chciałabym dowiedzieć się czy rzeczywiście jest taka procedura i na czym dokładnie polega kuratela?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 25.12.2017
„Mam czternastoletniego syna, w stosunku do którego ojcostwo nie zostało ustalone. Obecnie szykuje się do ślubu z mężczyzną, który nie jest ojcem mojego dziecka i którego nazwisko chciałabym przyjąć. Czy mój syn również może nosić nazwisko mojego przyszłego męża?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 18.12.2017
„Jestem w szóstym miesiącu ciąży z mężczyzną, który nie jest moim mężem. Ponieważ nie układało nam się postanowiliśmy się rozstać. Obecnie mój były partner pozostaje w nowym związku i nie wykazuje zainteresowania naszym przyszłym dzieckiem. Chciałabym się dowiedzieć jakie nazwisko będzie nosić nasze wspólne dziecko? Czy będzie to nazwisko moje czy partnera?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 11.12.2017
„Wraz z żoną oczekujemy przyjścia na świat naszego pierwszego dziecka. Żona pozostała przy nazwisku panieńskim, a zatem nie posiadamy jednakowego nazwiska. Chciałbym się dowiedzieć jakie nazwisko będzie nosić nasze wspólne dziecko?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 04.12.2017
„Rozwiodłem się z żoną dwa lata temu i od tego momentu nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia w zakresie spraw dotyczących naszego syna. Nie jesteśmy zgodni ani co do wyboru szkoły ani co do wyboru zajęć pozaszkolnych. Uważam, że była żona nie kieruje się dobrem dziecka, a jedynie chce zrobić mi na złość. Co w takiej sytuacji mogę zrobić, aby zapewnić dziecku dobre wykształcenie?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kontakty z dzieckiem , data dodania: 27.11.2017
„W wyroku rozwodowym sąd ustalił moje kontakty z córką na jeden dzień w tygodniu i w co drugi weekend. Niestety od kilku miesięcy nie mam kontaktu z córką, ponieważ żona zabrania mi się z nią widywać pod pretekstem choroby, nauki lub np. wycieczki szkolnej. Co mogę w takim przypadku zrobić, jak egzekwować moje prawo do kontaktów?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kontakty z dzieckiem , data dodania: 20.11.2017
„Moja była żona straszy mnie, że złoży do sądu wniosek o ograniczenie lub zakazanie mi kontaktów z synem, gdyż uważa, że nieprawidłowo się nim opiekuje i daje mu zły przykład. Czy ma do tego prawo? Kiedy sąd może ograniczyć lub zakazać utrzymywania kontaktów z dzieckiem?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kontakty z dzieckiem , data dodania: 13.11.2017
„Moja była partnerka od dwóch miesięcy nie pozwala mi na spotkania z synem. Uważa, że skoro się rozstaliśmy i nie mieszkamy razem to nie mam prawa kontaktować się z dzieckiem. Czy była partnerka może zabronić mi tego kontaktu, czy ma racje twierdząc, że nie mam prawa do kontaktów z synem?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
|
1
...
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|