proti - to be online
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 18.12.2017
„Jestem w szóstym miesiącu ciąży z mężczyzną, który nie jest moim mężem. Ponieważ nie układało nam się postanowiliśmy się rozstać. Obecnie mój były partner pozostaje w nowym związku i nie wykazuje zainteresowania naszym przyszłym dzieckiem. Chciałabym się dowiedzieć jakie nazwisko będzie nosić nasze wspólne dziecko? Czy będzie to nazwisko moje czy partnera?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 11.12.2017
„Wraz z żoną oczekujemy przyjścia na świat naszego pierwszego dziecka. Żona pozostała przy nazwisku panieńskim, a zatem nie posiadamy jednakowego nazwiska. Chciałbym się dowiedzieć jakie nazwisko będzie nosić nasze wspólne dziecko?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 04.12.2017
„Rozwiodłem się z żoną dwa lata temu i od tego momentu nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia w zakresie spraw dotyczących naszego syna. Nie jesteśmy zgodni ani co do wyboru szkoły ani co do wyboru zajęć pozaszkolnych. Uważam, że była żona nie kieruje się dobrem dziecka, a jedynie chce zrobić mi na złość. Co w takiej sytuacji mogę zrobić, aby zapewnić dziecku dobre wykształcenie?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kontakty z dzieckiem , data dodania: 27.11.2017
„W wyroku rozwodowym sąd ustalił moje kontakty z córką na jeden dzień w tygodniu i w co drugi weekend. Niestety od kilku miesięcy nie mam kontaktu z córką, ponieważ żona zabrania mi się z nią widywać pod pretekstem choroby, nauki lub np. wycieczki szkolnej. Co mogę w takim przypadku zrobić, jak egzekwować moje prawo do kontaktów?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kontakty z dzieckiem , data dodania: 20.11.2017
„Moja była żona straszy mnie, że złoży do sądu wniosek o ograniczenie lub zakazanie mi kontaktów z synem, gdyż uważa, że nieprawidłowo się nim opiekuje i daje mu zły przykład. Czy ma do tego prawo? Kiedy sąd może ograniczyć lub zakazać utrzymywania kontaktów z dzieckiem?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Kontakty z dzieckiem , data dodania: 13.11.2017
„Moja była partnerka od dwóch miesięcy nie pozwala mi na spotkania z synem. Uważa, że skoro się rozstaliśmy i nie mieszkamy razem to nie mam prawa kontaktować się z dzieckiem. Czy była partnerka może zabronić mi tego kontaktu, czy ma racje twierdząc, że nie mam prawa do kontaktów z synem?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 06.11.2017
„W moim małżeństwie od kilku miesięcy się nie układa, kłócimy się z żoną praktycznie o wszystko. Chciałbym się z nią rozstać, ale mamy dwuletnie dziecko i nie wiem czy jest to możliwe. Czy sąd może nie orzec rozwodu lub separacji? Kiedy może to nastąpić?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Separacja , data dodania: 30.10.2017
„Dwa lata temu sąd orzekł pomiędzy mną a małżonką separację. W ostatnim czasie nasze relacje uległy znacznej poprawie, doceniliśmy to co nas łączyło i podjęliśmy wspólną decyzję o zniesieniu separacji. Czy istnieje taka możliwość i jakie są tego skutki prawne?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Separacja , data dodania: 23.10.2017
„Od kilku miesięcy nieustannie kłócimy się z żoną. Nie potrafimy się porozumieć mimo, że kiedyś byliśmy zgodnym małżeństwem. Żona zaproponowała separację, gdyż chce zastanowić się nad przyszłością naszego małżeństwa. Proszę mi wytłumaczyć na czym polega separacja, kiedy jest możliwa i jakie są jej skutki?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 16.10.2017
„Od ponad roku nie układa się w moim małżeństwie, kłótnie i nieporozumienia są codziennością. Chciałabym złożyć pozew o rozwód i zakończyć małżeństwo, ale boje się, że sąd nie da mi rozwodu, ponieważ ciągle mieszkam z mężem. Czy w mojej sytuacji sąd może orzec rozwód?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
|
1
...
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|