proti - to be online

Na czym polega zawód radcy prawnego i jakie sprawy należy do niego kierować?

Zawód radcy prawnego jest zawodem zaufania publicznego, który funkcjonuje w oparciu o ustawę z dnia 06 lipca 1982 r. o radcach prawnych, i którego wykonywanie polega na świadczeniu pomocy prawnej.

Świadczenie pomocy prawnej przez radcę prawnego polega w szczególności na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy.

Zawód radcy prawnego, rodzajowo najbardziej zbliżony jest do zawodu adwokata. W zakresie uprawnień jedyna różnica polega na tym, że radcowie prawni – w odróżnieniu od adwokatów – mogą wykonywać swój zawód także w stosunku pracy.

Kancelaria Radcowska - czy warto skorzystać z usług radcy prawnego?

Nieznajomość przepisów prawa może nieść za sobą negatywne skutki, dlatego podczas podejmowania kluczowych decyzji warto najpierw skierować się po pomoc do prawnika i uzyskać poradę prawną. Radca prawny podczas konsultacji przybliży Państwu konsekwencje podejmowanych lub planowanych w przyszłości działań, a także przedstawi wszystkie możliwe rozwiązania dotyczące danej sytuacji.

W kancelarii radcowskiej uzyskają Państwo pomoc prawną na najwyższym poziomie, która zostanie dopasowana w sposób indywidualny do Państwa potrzeb. Z pomocy kancelarii radcowskiej mogą Państwo skorzystać również m.in. podczas negocjacji lub mediacji.

Dlaczego warto wybrać moją kancelarię radcowską?

Warszawa jest miastem, w którym nie brakuje rozmaitych kancelarii, dlatego należałoby się zastanowić jak wybrać tę najbardziej skuteczną?

Sprawy rodzinne są sprawami osobistymi, nierzadko bardzo trudnymi i delikatnymi, a zatem wybierając kancelarię warto postawić na doświadczone osoby, które mogą pochwalić się licznymi sukcesami. Kancelaria Radcy Prawnego Marty Łubik mieszcząca się w Warszawie w dzielnicy Wola cechuje się właśnie takim doświadczeniem i jest kancelarią, która wyróżnia się wiarygodnością, rzetelnością i pełnym profesjonalizmem. Jest to miejsce, w którym Klient otrzyma wsparcie nie tylko merytoryczne, ale również emocjonalne, gdyż uważam, że relacje interpersonalne między prawnikiem, a klientem są niezwykle ważne.

A zatem, jeśli potrzebują Państwo pomocy doświadczonego prawnika rodzinnego, w szczególności specjalizującego się w sprawach rozwodowych, sprawach o alimenty czy ustalenie opieki nad małoletnim dzieckiem zachęcam do powierzenia sprawy mojej Kancelarii.