proti - to be online

Sprawy rozwodowe – czy potrzebny jest prawnik?

Sprawy o rozwód lub separację należą do spraw trudnych i bolesnych, które wiążą się z szeregiem ważnych decyzji. Jeśli w małżeństwie pojawiają się takie problemy jak kłótnie, kłamstwa, zdrada czy np. przemoc to w pierwszej kolejności należy zdecydować czy zależy nam na separacji, która jest okresem przejściowym i pozwala małżonkom wrócić do siebie czy jednak jesteśmy zdecydowani definitywnie zakończyć małżeństwo poprzez rozwód. Jest to jedna z pierwszych decyzji jaką małżonkowie muszą podjąć, kolejne ustalenia też nie są łatwe, gdyż dotyczą kwestii związanych z władzą rodzicielską, ustaleniem miejsca zamieszkania małoletniego dziecka, ustaleniem kontaktów z dzieckiem i wysokością alimentów.

Prawnik rodzinny, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych nie tylko pomoże Państwu w podjęciu powyższych decyzji, ale także zaplanuje odpowiednią strategię, która nie tylko pozwoli osiągnąć zamierzone cele, ale także będzie miała na uwadze przeprowadzenie rozwodu tudzież separacji w sposób dla Państwa jak najmniej bolesny. Ponadto, radca prawny wyjaśni specyfikę postępowania w sądzie, a także będzie czuwał nad właściwym przebiegiem załatwiania wszystkich formalności w sądzie.

Należy pamiętać, iż prawidłowo skonstruowany pozew pozwala na uzyskanie wyroku nawet na pierwszej rozprawie. Dzieje się tak wtedy, gdy małżonkowie są zgodni co do swojej decyzji i konsekwencji z nią związanymi tj. zgadzają się na rozstanie bez orzekania o winie i ustalenia dotyczące sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem.

Jak wybrać odpowiedniego prawnika?

Warszawa jest miastem, w którym każdego dnia toczą się sprawy rozwodowe i sprawy o separację. Z uwagi na to, że zarówno rozwód jak i separacja są sprawami, które wymagają szczególnej rozwagi i delikatnego podejścia przy wyborze kancelarii należy kierować się takimi wartościami jak: profesjonalizm, doświadczenie, dyskrecja i zrozumienie.

Jako prawnik rodzinny, zajmujący się sprawami rozwodowymi służę Państwu swoją wiedzą, doświadczeniem, wsparciem oraz zaangażowaniem w powierzoną mi sprawę. Każdej sprawie poświęcam się z uwagą i determinacją, traktuję ją w sposób indywidualny.

Warszawa jest miejscem, w którym znajduje się moja kancelaria radcowska i do której skorzystania z usług zapraszam nie tylko mieszkańców Warszawy, którzy szukają pomocy prawnej w sprawach o rozwód lub separację, ale również osoby zamieszkujące okoliczne miejscowości.

Przeczytaj na naszym blogu o rozwodach:

Więcej o separacji: