proti - to be online
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Rozwód , data dodania: 06.07.2020

„Dwa lata temu mój mąż podjął pracę w miejscowości oddalonej 350 km od naszego miejsca zamieszkania. Mąż z czasem coraz rzadziej przyjeżdżał do domu, aż w ogóle zaprzestał powrotów, prawdopodobnie poznał kogoś. Nasze drogi się rozeszły, a uczucie wygasło. Nie chce dłużej pozostawać w tym fikcyjnym związku, chce się rozwieść, ale nie znam adresu męża, nie mam nawet jego aktualnego numeru telefonu. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Rozwód , data dodania: 22.06.2020

„Dwa miesiące temu złożyłam pozew o rozwód, jednak dziś nie wiem czy się nie pośpieszyłam. Mamy dwoje dzieci, zaczęliśmy uczęszczać na terapię, która pozytywnie rokuje. Chciałabym dać jeszcze naszemu małżeństwu szansę, czy mogę w takiej sytuacji cofnąć pozew o rozwód?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 07.01.2019
„Od kilku miesięcy nie potrafię porozumieć się z mężem, nasze drogi się rozchodzą i poważnie zastanawiam się nad rozwodem. Chciałabym dowiedzieć się jak wyglądają kwestie finansowe, tj. ile kosztuje pozew o rozwód i jakie mogą pojawić się dodatkowe koszty?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 19.03.2018
„Rozstałem się z byłą żoną w atmosferze konfliktu i nie chcę, aby nosiła ona moje nazwisko. Zwróciłem się do niej z prośbą o to, aby zmieniła nazwisko i powróciła do nazwiska panieńskiego, jednakże nie wyraziła na to zgody. Czy mogę ją zmusić do zmiany nazwiska?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 12.03.2018
„Od kilku miesięcy pomiędzy mną a małżonkiem toczy się sprawa o rozwód. Chciałabym, aby zakończyła się jak najszybciej i abym mogła wrócić do mojego nazwiska panieńskiego. Kiedy mogę zmienić nazwisko i gdzie powinnam dokonać wszelkich formalności?”
[ . . . ]
    2                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 05.03.2018
„W zeszłym tygodniu otrzymałem pozew o rozwód i zostałem zobowiązany przez sąd do złożenia odpowiedzi na pozew w terminie 14 dni. Obecnie przebywam za granicą i mam realne obawy czy zdążę zebrać odpowiedni materiał dowodowy, a następnie sporządzić i wysłać pismo. Jakie są konsekwencje nie dotrzymania w/w terminu?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 26.02.2018
„Żona poinformowała mnie, że złożyła pozew o rozwód. Co prawda, nie otrzymałem jeszcze żadnego pisma z sądu, ale chciałbym się przygotować na to co mnie czeka i dowiedzieć się w jakim terminie powinienem złożyć odpowiedź na pozew?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 19.02.2018
„Żona poinformowała mnie, że złożyła pozew o rozwód. Co prawda, nie otrzymałem jeszcze żadnego pisma z sądu, ale chciałbym się przygotować na to co mnie czeka i dowiedzieć się co powinna zawierać odpowiedź na pozew w sprawie o rozwód?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 29.01.2018
„Ponieważ od kilku miesięcy nieustannie kłócę się z mężem, postanowiłam wystąpić o rozwód. Nie wiem jednak od czego zacząć. Chciałabym dowiedzieć się co powinien zawierać pozew o rozwód i gdzie należy go złożyć?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 06.11.2017
„W moim małżeństwie od kilku miesięcy się nie układa, kłócimy się z żoną praktycznie o wszystko. Chciałbym się z nią rozstać, ale mamy dwuletnie dziecko i nie wiem czy jest to możliwe. Czy sąd może nie orzec rozwodu lub separacji? Kiedy może to nastąpić?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 16.10.2017
„Od ponad roku nie układa się w moim małżeństwie, kłótnie i nieporozumienia są codziennością. Chciałabym złożyć pozew o rozwód i zakończyć małżeństwo, ale boje się, że sąd nie da mi rozwodu, ponieważ ciągle mieszkam z mężem. Czy w mojej sytuacji sąd może orzec rozwód?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 09.10.2017
„Moja żona chce się rozwieść. Złożyła już pozew o rozwód i został wyznaczony pierwszy termin rozprawy. Chciałbym przygotować się do postępowania rozwodowego i dowiedzieć się czy sąd w sprawie o rozwód może dokonać np. podziału majątku wspólnego i o czym konkretnie orzeka sąd w wyroku rozwodowym?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 25.09.2017
„Od kilku miesięcy nie układa się pomiędzy mną a moją małżonką. Postanowiłem się wyprowadzić z domu i złożyć pozew o rozwód. Zastanawiam się czy mogę sam siebie reprezentować przed sądem czy może powinienem zwrócić się o pomoc do profesjonalnego pełnomocnika?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ