proti - to be online
autor: Marta Łubik , kategoria: Władza rodzicielska , data dodania: 11.02.2019
„Mam 16 lat i jestem w ciąży. Razem z chłopakiem kochamy się, chcemy być razem i chcemy wspólnie wychować dziecko. Czy mój wiek jest przeszkodą? Czy przysługuje mi władza rodzicielska?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 21.01.2019

„Miesiąc temu dowiedziałem się, że mam dorosłego już syna. Informacja ta mną wstrząsnęła, niemniej jednak bardzo się cieszę, że mam dziecko i chciałbym uznać ojcostwo. Czy mogę tego dokonać czy jest już na to za późno?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 14.01.2019
„Dowiedziałem się, że jest ojcem dziecka mojej byłej partnerki. Nie wiem jakie powinienem teraz podjąć kroki prawne. Czy powinienem uznać ojcostwo czy je ustalić. Czy to jest jedno i to samo?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Rozwód , data dodania: 07.01.2019
„Od kilku miesięcy nie potrafię porozumieć się z mężem, nasze drogi się rozchodzą i poważnie zastanawiam się nad rozwodem. Chciałabym dowiedzieć się jak wyglądają kwestie finansowe, tj. ile kosztuje pozew o rozwód i jakie mogą pojawić się dodatkowe koszty?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 19.11.2018

„Wiem, że nie jestem ojcem dziecka, które urodziła moja żona. Długo zwlekałam z wszczęciem postępowania o zaprzeczenie ojcostwa, ponieważ musiałem potwierdzić swoje wątpliwości, a nie wiedziałem, że jestem ograniczony jakimiś terminem. Teraz obawiam się, że jest już za późno na złożenie pozwu. Czy mogę podjąć jakieś kroki prawne?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 12.11.2018
„W wakacje chciałem wyjechać z synem za granicę, ale była żona się nie zgodziła. Teraz planujemy wspólny wyjazd na zbliżające się ferie zimowe, ale była ponownie się na to nie godzi. Czy potrzebuje jej zgody? Co powinienem zrobić, aby tę zgodę uzyskać?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 05.11.2018
„Z byłą żoną pozostaje w dość nieprzyjemnych relacjach, co niestety przekłada się na moje kontakty z dzieckiem. I tak np. prośba o wyrażenie zgody na wyrobienie dowodu osobistego dla syna, abym mógł z nim wyjechać na dłuższy weekend za granicę spotkała się z odmową. Czy w takiej sytuacji mogę wyrobić dowód osobisty dla dziecka bez zgody byłej żony?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 29.10.2018
„Rok temu rozstałam się z ojcem mojego dziecka. W te wakacje chciałam wyjechać z synem za granicę, ale nie mogłam ponieważ syn nie posiada paszportu, a wyrobienie go nie było możliwe, gdyż były partner nie wyraził na to zgody. Czy jego zgoda jest niezbędna? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?”
[ . . . ]
    2                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 15.10.2018
„Obecnie jestem w trakcie sprawy o rozwód, a moja żona kilka tygodni temu urodziła dziecko. Wiem, że nie ja jestem ojcem tego dziecka, ponieważ nasze pożycie ustało ponad rok temu, a żona pozostaje w związku z innym mężczyzną. Chciałbym złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa, ale nie wiem do jakiego sądu?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 01.10.2018
„Sześć miesięcy temu złożyłam pozew o rozwód, ale sprawa się jeszcze nie zakończyła. Obecnie jestem w ciąży, ale ojcem dziecka nie jest mój mąż. Czy mogę złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa czy uprawnionym jest tylko mąż?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
...
6