proti - to be online
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Rozwód , data dodania: 04.05.2023

„Na świadka w sprawie o rozwód powołałam moją szwagierkę. Szwagierka nie jest zadowolona z tego faktu i odgraża się, że nie będzie zeznawała. Czy ma ona prawo odmówić składania zeznań?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Rozwód , data dodania: 04.04.2023

„Chce złożyć pozew o rozwód i powołać na świadka moją mamę. Czy mama jako bliska mi osoba może być świadkiem w sprawie, o co będzie pytał ją sąd?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: , data dodania: 25.02.2023

„Mąż mnie zdradzał i sąd orzekł jego winę w rozkładzie pożycia małżeńskiego. Czy mogę złożyć wniosek o nierówny podział majątku? Czy mogę żądać więcej niż połowę majątku z uwagi na to, że mąż zdradzał mnie latami?

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Kontakty z dzieckiem , data dodania: 30.01.2023
„Moja córka od kilku miesięcy nagminnie odmawia spotkań z ojcem. Rozmawiam z nią, tłumaczę i zachęcam do spotkań, jednakże kategorycznie odmawia. Były mąż straszy mnie sądem i karami pieniężnymi. Czy mogę się jakoś bronić?” [ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 14.06.2021

"Jestem po rozwodzie i kolejny krok jaki chciałabym podjąć, aby zerwać wszelkie więzi z byłym mężem to złożenie wniosku o podział majątku wspólnego, jednak mam problem z ustaleniem składników tego majątku. W trakcie małżeństwa w związku z prowadzoną przez mnie działalnością gospodarczą wzięłam w leasing samochód, który spłacałam samodzielnie, zaś wykupiłam go po jego rozwiązaniu. Czy w związku z powyższym samochód stanowi moją własność czy stanowi on jeden ze składników naszego majątku wspólnego?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 24.05.2021

"Jestem po rozwodzie dwa lata. Do tej pory ani ja ani była żona nie złożyliśmy do sądu wniosku o podział majątku wspólnego, dowiedziałem się jednak, że z takim zamiarem nosi się nasz wierzyciel. Czy ma on do tego prawo?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 19.04.2021

"Chciałabym złożyć wniosek o podział majątku wspólnego, ale nie wiem, który sąd jest właściwy. Czy powinnam złożyć wniosek do sądu rejonowego czy do sądu okręgowego?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r. pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 29.03.2021

"Chciałabym złożyć wniosek o zawezwanie byłego męża do próby ugodowej dot. podziału majątku, obawiam się tylko czy taka ugoda jest tak samo ważna jak postanowienie sądu? Czy ugoda może zostać uznana za niedopuszczalną lub można się w przyszłości od niej uchylić w jakiś sposób?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Podział majątku , data dodania: 15.03.2021

"Posiadamy z byłym mężem wspólne mieszkanie, które należy podzielić. Niestety na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie co do podziału się porozumieć w związku z czym zastanawiam się nad złożeniem wniosku o podział majątku wspólnego, ale boje się tego, że utkniemy w sądzie na długie lata. Czy istnieje możliwość podjęcia wcześniej jakiejś próby zawarcia porozumienia, dogadania się?"

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 22.02.2021

„W zeszłym roku się rozwiodłem. Była żona wróciła do nazwiska panieńskiego i od kilku miesięcy naciska na mnie, abym wyraził zgodę na zmianę nazwiska naszego syna. Nie wyrażam na to zgody, pragnę, aby syn nadal nosił moje nazwisko. Czy istnieje możliwość, aby była żona zmieniła nazwisko dziecka bez mojej zgody?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
...
10
?>