proti - to be online
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 27.08.2018
„Mój były mąż od ponad pół roku nie płaci alimentów zasądzonych na rzecz naszej małoletniej córki. Złożyłam wniosek do komornika o wszczęcie egzekucji, jednak ta okazała się bezskuteczna, ponieważ były mąż jest osobą bezrobotną. Czy w zaistniałej sytuacji mogę jeszcze coś zrobić? Jakie są następne kroki prawne?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 13.08.2018
„Wczoraj odebrałem pozew o rozwód, w którym moja żona złożyła wniosek o zabezpieczenie alimentów tytułem przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny na kwotę po 2.000,00 zł miesięcznie. Czym jest to przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 06.08.2018
„Moi rodzice nigdy nie byli małżeństwem, a kiedy ojciec postanowił nas opuścić, matka nie wystąpiła o alimenty na moją rzecz. Przez wiele lat matka starała się zapewnić mi to czego potrzebuje, ale obecnie zaczęłam studia i brakuje środków na zaspokojenie moich bieżących potrzeb, w tym na zakup książek czy opłacenie czesnego. Chciałabym złożyć pozew o zasądzenie na moją rzecz alimentów na bieżące potrzeby i za okres wstecz, ale nie wiem czy istnieje taka możliwość?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 25.06.2018
„Od ponad roku płacę dość wysokie alimenty na rzecz córki. Dowiedziałem się niedawno, że matce dziecka wypłacane jest świadczenie 500+, w związku z czym chciałbym, aby alimenty, które płace zostały obniżone o te 500 zł. Czy złożenie pozwu o obniżenie alimentów będzie zasadne”?
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 02.10.2017
„Moja była żona żąda na rzecz naszego 3-letniego syna alimentów w kwocie 1.500 zł miesięcznie. Uważam, że ta kwota jest stanowczo za wysoka. Chciałbym się dowiedzieć od czego zależy wysokość alimentów i co sąd bierze pod uwagę, kiedy je zasądza?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ