proti - to be online
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Alimenty , data dodania: 25.11.2019

„Ojciec dziecka deklaruje, że będzie przekazywał dobrowolnie na rzecz syna kwotę 1.000,00 zł miesięcznie. Nie chce wszczynać postępowania sądowego, ale chciałabym mieć pewność, że były partner nie zmieni zdania i nie przestanie płacić z dnia na dzień. W jaki sposób można w takiej sytuacji się zabezpieczyć?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Alimenty , data dodania: 18.11.2019

„Ojciec dziecka od wielu miesięcy uchyla się od płacenia alimentów na rzecz naszego syna, więc zmuszona byłam pozwać o alimenty jego rodziców, czyli dziadków mojego syna. Niebawem ma się odbyć pierwsze rozprawa, a ja zastanawiam się czy dziadkowie mogą uchylić się od płacenia alimentów?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: r.pr. Marta Łubik-Piotrowska , kategoria: Alimenty , data dodania: 11.11.2019

„Ojciec dziecka od kilku miesięcy nie płaci alimentów, komornik mimo wszczętej egzekucji również nie może ich wyegzekwować, ponieważ były partner jest zatrudniony na czarno. Czy w takiej sytuacji mogę pozwać o alimenty dziadków? Czy taki pozew będzie zasadny?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 27.08.2018
„Mój były mąż od ponad pół roku nie płaci alimentów zasądzonych na rzecz naszej małoletniej córki. Złożyłam wniosek do komornika o wszczęcie egzekucji, jednak ta okazała się bezskuteczna, ponieważ były mąż jest osobą bezrobotną. Czy w zaistniałej sytuacji mogę jeszcze coś zrobić? Jakie są następne kroki prawne?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 13.08.2018
„Wczoraj odebrałem pozew o rozwód, w którym moja żona złożyła wniosek o zabezpieczenie alimentów tytułem przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny na kwotę po 2.000,00 zł miesięcznie. Czym jest to przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 06.08.2018
„Moi rodzice nigdy nie byli małżeństwem, a kiedy ojciec postanowił nas opuścić, matka nie wystąpiła o alimenty na moją rzecz. Przez wiele lat matka starała się zapewnić mi to czego potrzebuje, ale obecnie zaczęłam studia i brakuje środków na zaspokojenie moich bieżących potrzeb, w tym na zakup książek czy opłacenie czesnego. Chciałabym złożyć pozew o zasądzenie na moją rzecz alimentów na bieżące potrzeby i za okres wstecz, ale nie wiem czy istnieje taka możliwość?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 25.06.2018
„Od ponad roku płacę dość wysokie alimenty na rzecz córki. Dowiedziałem się niedawno, że matce dziecka wypłacane jest świadczenie 500+, w związku z czym chciałbym, aby alimenty, które płace zostały obniżone o te 500 zł. Czy złożenie pozwu o obniżenie alimentów będzie zasadne”?
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 02.10.2017
„Moja była żona żąda na rzecz naszego 3-letniego syna alimentów w kwocie 1.500 zł miesięcznie. Uważam, że ta kwota jest stanowczo za wysoka. Chciałbym się dowiedzieć od czego zależy wysokość alimentów i co sąd bierze pod uwagę, kiedy je zasądza?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
?>