proti - to be online
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 29.10.2018
„Rok temu rozstałam się z ojcem mojego dziecka. W te wakacje chciałam wyjechać z synem za granicę, ale nie mogłam ponieważ syn nie posiada paszportu, a wyrobienie go nie było możliwe, gdyż były partner nie wyraził na to zgody. Czy jego zgoda jest niezbędna? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?”
[ . . . ]
    4                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 15.10.2018
„Obecnie jestem w trakcie sprawy o rozwód, a moja żona kilka tygodni temu urodziła dziecko. Wiem, że nie ja jestem ojcem tego dziecka, ponieważ nasze pożycie ustało ponad rok temu, a żona pozostaje w związku z innym mężczyzną. Chciałbym złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa, ale nie wiem do jakiego sądu?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 01.10.2018
„Sześć miesięcy temu złożyłam pozew o rozwód, ale sprawa się jeszcze nie zakończyła. Obecnie jestem w ciąży, ale ojcem dziecka nie jest mój mąż. Czy mogę złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa czy uprawnionym jest tylko mąż?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 17.09.2018
„Dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży z innym mężczyzną. Nie chce pozostawać z nią dłużej w związku małżeńskim i nie chce wychowywać dziecka, które nie jest moje. Czy mogę złożyć już pozew o zaprzeczenie ojcostwa czy muszę zaczekać, aż urodzi się dziecko?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 10.09.2018

„Moja sytuacja jest bardzo skomplikowana, ponieważ dwa miesiące temu wyszłam za mąż i właśnie urodziłam dziecko, a od rozwodu z byłym mężem minęło nie całe pół roku. Wiem, że ojcem dziecka jest obecny mąż, gdyż pozostawałam z nim w związku w trakcie trwania sprawy rozwodowej, ale nie wiem jak ta sytuacja jest postrzegana z punktu widzenia prawa?”


[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 03.09.2018
„Jestem w trakcie sprawy o rozwód, a moja żona właśnie urodziła dziecko. Wiem, że nie ja jestem ojcem tego dziecka, ponieważ nasze pożycie ustało ponad rok temu, a żona pozostaje w związku z innym mężczyzną. Co w takiej sytuacji powinien zrobić? Jak skutecznie zaprzeczyć ojcostwa?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 27.08.2018
„Mój były mąż od ponad pół roku nie płaci alimentów zasądzonych na rzecz naszej małoletniej córki. Złożyłam wniosek do komornika o wszczęcie egzekucji, jednak ta okazała się bezskuteczna, ponieważ były mąż jest osobą bezrobotną. Czy w zaistniałej sytuacji mogę jeszcze coś zrobić? Jakie są następne kroki prawne?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 13.08.2018
„Wczoraj odebrałem pozew o rozwód, w którym moja żona złożyła wniosek o zabezpieczenie alimentów tytułem przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny na kwotę po 2.000,00 zł miesięcznie. Czym jest to przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 06.08.2018
„Moi rodzice nigdy nie byli małżeństwem, a kiedy ojciec postanowił nas opuścić, matka nie wystąpiła o alimenty na moją rzecz. Przez wiele lat matka starała się zapewnić mi to czego potrzebuje, ale obecnie zaczęłam studia i brakuje środków na zaspokojenie moich bieżących potrzeb, w tym na zakup książek czy opłacenie czesnego. Chciałabym złożyć pozew o zasądzenie na moją rzecz alimentów na bieżące potrzeby i za okres wstecz, ale nie wiem czy istnieje taka możliwość?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 23.07.2018

„W wyroku rozwodowym zostały zasądzone alimenty na rzecz syna. Od tego czasu minęły trzy lata, syn poszedł do szkoły, uczęszcza na korepetycje i zajęcia sportowe. Koszty jego utrzymania wzrosły, w związku z czym chciałabym złożyć pozew o ich podwyższenie, ale były mąż przeprowadził się do innego miasta i nie wiem do którego sądu powinnam złożyć pozew o alimenty?”

[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
|
1
...
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
...
9