proti - to be online
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 12.11.2018
„W wakacje chciałem wyjechać z synem za granicę, ale była żona się nie zgodziła. Teraz planujemy wspólny wyjazd na zbliżające się ferie zimowe, ale była ponownie się na to nie godzi. Czy potrzebuje jej zgody? Co powinienem zrobić, aby tę zgodę uzyskać?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Władza rodzicielska , data dodania: 30.07.2018
„Miesiąc temu była żona złożyła do sądu wniosek o ograniczenie mi władzy rodzicielskiej nad naszym synem. Ja z kolei chciałbym, aby sąd uregulował moje kontakty z dzieckiem, ponieważ są mi one mocno ograniczane. Czy te kwestie mogą zostać uregulowane w jednym postępowaniu czy muszą się toczyć dwie oddzielne sprawy?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Istotne sprawy dotyczące dziecka , data dodania: 29.10.2018
„Rok temu rozstałam się z ojcem mojego dziecka. W te wakacje chciałam wyjechać z synem za granicę, ale nie mogłam ponieważ syn nie posiada paszportu, a wyrobienie go nie było możliwe, gdyż były partner nie wyraził na to zgody. Czy jego zgoda jest niezbędna? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?”
[ . . . ]
    4                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Właściwość sądu , data dodania: 15.10.2018
„Obecnie jestem w trakcie sprawy o rozwód, a moja żona kilka tygodni temu urodziła dziecko. Wiem, że nie ja jestem ojcem tego dziecka, ponieważ nasze pożycie ustało ponad rok temu, a żona pozostaje w związku z innym mężczyzną. Chciałbym złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa, ale nie wiem do jakiego sądu?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 01.10.2018
„Sześć miesięcy temu złożyłam pozew o rozwód, ale sprawa się jeszcze nie zakończyła. Obecnie jestem w ciąży, ale ojcem dziecka nie jest mój mąż. Czy mogę złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa czy uprawnionym jest tylko mąż?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 17.09.2018
„Dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży z innym mężczyzną. Nie chce pozostawać z nią dłużej w związku małżeńskim i nie chce wychowywać dziecka, które nie jest moje. Czy mogę złożyć już pozew o zaprzeczenie ojcostwa czy muszę zaczekać, aż urodzi się dziecko?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 10.09.2018

„Moja sytuacja jest bardzo skomplikowana, ponieważ dwa miesiące temu wyszłam za mąż i właśnie urodziłam dziecko, a od rozwodu z byłym mężem minęło nie całe pół roku. Wiem, że ojcem dziecka jest obecny mąż, gdyż pozostawałam z nim w związku w trakcie trwania sprawy rozwodowej, ale nie wiem jak ta sytuacja jest postrzegana z punktu widzenia prawa?”


[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Ustalenie rodzicielstwa , data dodania: 03.09.2018
„Jestem w trakcie sprawy o rozwód, a moja żona właśnie urodziła dziecko. Wiem, że nie ja jestem ojcem tego dziecka, ponieważ nasze pożycie ustało ponad rok temu, a żona pozostaje w związku z innym mężczyzną. Co w takiej sytuacji powinien zrobić? Jak skutecznie zaprzeczyć ojcostwa?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 27.08.2018
„Mój były mąż od ponad pół roku nie płaci alimentów zasądzonych na rzecz naszej małoletniej córki. Złożyłam wniosek do komornika o wszczęcie egzekucji, jednak ta okazała się bezskuteczna, ponieważ były mąż jest osobą bezrobotną. Czy w zaistniałej sytuacji mogę jeszcze coś zrobić? Jakie są następne kroki prawne?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Marta Łubik , kategoria: Alimenty , data dodania: 13.08.2018
„Wczoraj odebrałem pozew o rozwód, w którym moja żona złożyła wniosek o zabezpieczenie alimentów tytułem przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny na kwotę po 2.000,00 zł miesięcznie. Czym jest to przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny?”
[ . . . ]
    0                     CZYTAJ WIĘCEJ
|
1
...
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
...
9
?>